четвер, 28 березня 2013 р.

Коли учням безпечно в Інтернеті?

Що дозволено і що не дозволено в Інтернеті
Інтернет є публічним місцем. Працюючи в онлайні, слід дотримуватися основних правил так само, як ви дотримуєтеся правил дорожнього руху, перебуваючи за кермом.
Закони стосуються й Інтернету
Хоча більшість законів було створено до того, як Інтернет набув широкого розповсюдження, дія законів розповсюджується і на Інтернет. Все, що є незаконним у повсякденному житті, є незаконним і в онлайні.
Надаючи безпрецедентні можливості для вільного спілкування, Інтернет водночас накладає й відповідальність. Зокрема, ви несете відповідальність за вміст і законність свого веб-сайту.
Авторське право
Авторське право захищає спосіб, в який ви втілюєте ідею в життя, але не саму ідею. Копіювати матеріали з Інтернету для використання в особистих цілях дозволено, але передавати та подавати такий матеріал як власний не можна. Наприклад, якщо ви використовуєте матеріал для своєї презентації, то маєте посилатися на джерело.
Передавання недозволеного матеріалу (зокрема, незаконних копій фільмів або музичних творів, доступних у однорангових (P2P) мережах) є незаконним.
Копіювання програмного забезпечення та баз даних, для використання яких потрібні ліцензії, є незаконним, навіть якщо це робиться з метою застосування в особистих цілях.
Незаконне використання матеріалів може призвести до позовів за спричинені збитки і мати інші наслідки, передбачені законодавством.




Скористайся правилами, які допоможуть безпечно працювати в Інтернеті

  • Пам'ятай, що в Інтернеті ти спілкуєшся з людиною.
  • Постав себе на місце людини, з якою говориш.
  • Відстоюй свою точку зору, але не ображай своїх співрозмовників.
  • Коли ти використовуєш телекомунікації, то маєш справу з екраном комп'ютера. Ти не можеш жестикулювати, змінювати тон і вираз обличчя тощо. Твій вираз обличчя не має ніякого значення. Слова, тільки слова – це все, що бачить твій співрозмовник. Коли спілкуєшся по Інтернету, мож­на дуже легко помилитися в тлумаченні слів свого співрозмовника. Коли ти зв'язуєшся з ким-небудь, пам'ятай, що твої слова фіксуються.
  • Дотримуйся етики спілкування.
  • Поважай час і можливості інших. Існує стереотип, що сьогодні в людей залишається усе менше часу, і створення нових пристроїв дозволяє заощадити час. Коли ти надсилаєш електронну пошту або спілкуєшся в Інтернеті, ти фактично претендуєш на чийсь час. І тоді ти відповідаєш за те, щоб адресат не витратив цей час марно.
  • Не давай ніякої особистої інформації (адресу, номер телефону, номер школи, місце ро­боти, опис квартири тощо).
  • Не надсилай свої фотокартки незнайомим особам.
  • Отримавши інформацію, яка змусить почуватися некомфортно, припини розмову та повідом про це людям, яким ти довіряєш.
 Мої правила безпечної поведінки в Інтернеті
  • Я не надаватиму ніякої особистої інформації (ім'я, вік, адресу, номер телефону, но­мер школи, місце роботи) без згоди дорослих.
  • Якщо я отримаю інформацію, яка примусить мене почуватися некомфортно, я одра­зу розповім своїм близьким або вчителю. Мої опікуни знають усіх, з ким я спілкуюсь в Інтернеті.
  • Я ніколи не погоджусь зустрітися з тим, з ким я познайомився в Інтернеті, без попередньої згоди старших. Якщо я буду зустрічатися, то це буде людне місце, і я запрошу кого-небудь зі знайомих мені людей.
  • Я ніколи не вишлю свої фото людині, з якою я познайомився через Інтернет, не пора­дившись з дорослими.
  • Я не буду відповідати на листи чи прохання, які викликають почуття дискомфорту або сорому.

Немає коментарів:

Дописати коментар